SHARE

  Carlo Ancelotti es va convertir ahir en el nové  entrenador que canvia Florentino des de que és president del Reial Madrid. El tècnic italià li ha durat només dues temporades al màxim mandatari blanc,un període superior a la mitjana de 1,28 temporades dels vuit entrenadors de les seves dues étapes al club.

L’italià es situa al tercer lloc com a longevitat amb Florentino,només per darrera de Del Bosque i Mourinho,els dos amb 3 temporades.

Entrenadors amb Florentino

Vicente del Bosque (23 juny 2003) – 3 temporades

Carlos Queiroz (24 de maig 2004) – 1 temporada

José Antonio Camacho (20 de setembre 2004) – 4 mesos

Marino Garía Remón (30 de desembre 2004) – 2 mesos

Vanderlei Luxemburgo (4 de desembre de 2005) – 1 any

Juan Ramón López Caro 

Manuel Pellegrini (26 de maig de 2010) – 1 temporada

José Mourinho (1 de juny de 2013) – 3 temporades

Carlo Ancelotti (25 de maig de 2015) – 2 temporades

Lectures 3752 vegades per 736 lectors

Comments Closed